Klášterní logo Porta Coeli

Menu

O nás

Bernardinum s.r.o.

Bernardinum s.r.o.

Klášterní palivové dřevo prodáváme jako Bernardinum, s. r. o. v Tišnově. Naše firma byla založena v roce 2014 dvěma jedinými funkčními českými cistercicáckými kláštery – mužským Vyšším Brodem a ženským Porta coeli v Předklášteří, a to pro správu jejich nemovitých majetků. Posláním společnosti je provozovat udržitelné hospodaření na svěřeném majetku v souladu s křesťanskými hodnotami tak, aby byl zachován dalším generacím a poskytoval rovnoměrný příjem pro obnovu historických a památkově chráněných budov našich dvou klášterů.

Ve středisku Porta coeli se sídlem v Předklášteří u Tišnova se zabýváme především péčí o les o rozloze 1085 hektarů, menší zemědělské činnosti a postupné obnově budov, které po 60 letech, kdy nebyly v majetku kláštera, jsou mnohdy v dezolátním stavu.

Od roku 2020 se zabýváme výrobou palivového dříví, která přináší další zhodnocení vlastního vytěženého dříví a dává smysl jako rozumné využití lokální cenné obnovitelné suroviny.

Stroj využívaný pro štípání

Jednička na evropském trhu pro zpracování palivového dříví – rakouská firma Posch.

Spaltfix K650 vario

Zpracováváme pouze kvalitní dříví a díky vlastním inovacím na štípací lince dokážeme separovat nežádoucí dřevní odpad jako jsou nestandardní polínka třísky a kůra. Připravujeme tak pro Vás palivové dříví v té nejvyšší možné kvalitě.